NEFOSIN - spolek  výtvarníků -  NEFOSIN - artists association              SOCHY - PLASTIKY - KERAMIKA - OBRAZY - FOTOGRAFIE - GRAFIKA - DEKORATIVNÍ TVORBA  A DESIGN

 

Hana  Vetenglová -  absolventka střední pedagogické školy se zaměřením na výtvarnou výchovu. Ještě v době hluboké totality se zajímala o různé textilní techniky-od šití až po pletení a háčkování. V té době vytvářela nejrůznější módní návrhy hlavně z netradičních materiálů.  Od roku 2000 se plně věnuje tvorbě ze skla a to především osobitému šperku. Ke své práci používá moderní sklářkou technologii fusing. V současnosti můžete na různých výstavách a galeriích najít i větší objekty tvořené touto technologií, mísy, talíře, výplně oken a dveří, dělící stěny a další.

 

Miloš Vetengl - absolvoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni obor kostrukce silnoproudých zařízení. Od mládí se věnuje  výrobě nejrůznějších šperků z mnoha materiálů, kůže, dřeva, rohoviny, provázků až po umělou hmotu. V té době hlavně pro potřebu manželky a blízkých přátel.  Od roku 1998 tvoří šperky profesionálně a používá téměř výhradně chirurgickou ocel často v kombinaci s drahými kameny a minerály. V roce 2005 si rozšířil odborné vzdělání absolvováním středního odborného učiliště zlatnického v Praze. 
S  manželkou pracují ve společném atelieru a jejich tvorba se často doplňuje a prolíná. Společně rovněž pořádají módní přehlídky.


ATELIER ŠPERK

Základy výroby šperků v naší společnosti sahají do první poloviny 80. let 20. století.  Postupný  úspěch našich šperků  vedl ke vzniku  dnešní společnosti Atelier Šperk, kde v současnosti tým zkušených odborníků vyrábí desítky originálních šperků, které si oblíbily stovky zákaznic  nejen z Čech, ale i z celého světa.    V našem ateliéru převážně navrhujeme šperky kované z chirurgické oceli, šperky skleněné zhotovené fusingem, kombinace skla a chirurgické oceli, kombinace polodrahokamů a chirurgické oceli.    Vyrábíme také  šperky na zakázku, mimo jiné i repliky historických šperků jako doplňky kostýmů pro divadelní, taneční a šermířské skupiny.   Naší filosofií je vyrábět příjemné a "nositelné" šperky pro široký okruh zákaznic a zákazníků.

Naše produkty v současnosti pokrývají celou oblast dámské bižuterie: spony do vlasů, čelenky, pinety, náušnice, řetízky , přívěšky, náramky, prsteny , pažové náramky, ale i kolekce šperků pro nevěsty, šperky pro muže, opasky a spony opasků, a neposlední řadě i designově řešené ocelové patníčky dámské obuvi.    Celý sortiment naší výroby je velice obsáhlý a je stále doplňován o nové výrobky a tvary v souladu s vývojem módy a módních trendů.   

Vytváříme stále nové vzory inspirované studiem historických motivů z archeologických vykopávek a současně navrhujeme a realizujeme i autorské moderní šperky. V obou případech používáme k výrobě ruční přesnou práci šperkařů s využitím moderních technologií.

Základním materiálem našich šperků je chirurgická ocel za studena kovaná, která je nealergická a zdravotně zcela nezávadná. K výrobě používáme ocel nejvyšší kvality od renomovaných výrobců jak domácích tak i zahraničních. Ocelové komponenty šperků kombinujeme nejen se sklem, různými minerály a jejich krystaly, ale i polodrahokamy a drahokamy.

Velkou pozornost společnost věnuje průběžnému rozšiřování sortimentu a programu vývoje, dále pak strukturování technologických postupů výroby a jejich zdokonalování pro dosažení nejvyšší možné kvality výroby. Zavedení systémů řízení jakosti, kdy kontrole podléhají vstupující materiály, polotovary ve výrobě i finální produkty, nám výrazně pomohlo budovat image značky Atelier Šperk.

Postupný nárůst produkce přinesl i rozšíření strojního a technologického zázemí. Společnost využívá k výrobu šperků nejmodernějších metod zpracování kovu, skla i kamene jako jsou laserové rytí, leštění keramikou nebo spékání a ohýbání skla.

 

 

Využijte naše kontakty:

Atelier Šperk

Hana a Miloš Vetenglovi

331 52 Dolní Bělá 95

 

E-mail:   milos.vetengl@seznam.cz

 

 www.ateliersperk.cz

 

tel. +420 603 570 871

 

   ©  NEFOSIN

    Design  studio GRAPHIC & PRINTING   VS     25.08.2014